Jak finansować urządzenia drukujące do firmy?

05-12-2023

Artykuł opisuje różne formy finansowania drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w firmie oraz zalety posiadania umowy serwisowej.

Jak sfinansować urządzenia drukujące w firmie?

W dzisiejszych czasach drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej firmy. Jednakże, ich zakup może być sporym wydatkiem dla przedsiębiorstwa. Dlatego też, warto zastanowić się nad różnymi formami finansowania, które pozwolą na łatwiejsze pokrycie kosztów.

Umowa serwisowa - zalety

Jedną z najpopularniejszych form finansowania drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych jest umowa serwisowa. Polega ona na regularnych opłatach za korzystanie z urządzenia, wraz z zapewnieniem serwisu i dostawą materiałów eksploatacyjnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla firm, ponieważ nie muszą one ponosić jednorazowych kosztów zakupu, a jedynie comiesięczne opłaty, które są zazwyczaj niższe niż koszty utrzymania własnego sprzętu.

Dodatkowo, umowa serwisowa gwarantuje stały dostęp do najnowszych technologii i urządzeń, co pozwala na utrzymanie konkurencyjności na rynku. W przypadku awarii, serwis jest szybki i bezpłatny, co minimalizuje przestój w pracy i zapewnia ciągłość działania firmy.

Inne formy finansowania

Oprócz umowy serwisowej, istnieje wiele innych form finansowania drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w firmie. Jedną z nich jest leasing, który polega na wynajmie sprzętu na określony czas, po którym można go odkupić lub zwrócić. Jest to dobre rozwiązanie dla firm, które potrzebują nowoczesnego sprzętu, ale nie chcą ponosić jednorazowych kosztów.

Kolejną opcją jest kredyt, który pozwala na zakup sprzętu za pomocą pożyczki od banku lub instytucji finansowej. W tym przypadku, firma staje się właścicielem urządzenia od razu, jednak musi spłacać raty w ustalonym terminie.

Podsumowanie

Wnioskiem jest to, że istnieje wiele form finansowania drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w firmie. Każda z nich ma swoje zalety i powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Jednakże, umowa serwisowa jest jedną z najwygodniejszych i najbardziej opłacalnych opcji, ponieważ zapewnia stały dostęp do nowoczesnego sprzętu i minimalizuje koszty utrzymania.

Zapoznaj się z korzyściami jakie wynikają z posiadania umowy serwisowej w stosunku do gwarancji.

Polecane produkty

Xerox AltaLink C8155 - 1200x2400 dpi, 300 g/m2, baner 1,3 m

Xerox AltaLink C8155 - 1200x2400 dpi, 300 g/m2, baner 1,3 m

Xerox AltaLink C8155 - Wysoce wydajne wielofunkcyjne urządzenie z możliwością drukowania banerów do 1,3 m z klasą toneru HD Super Fine EA i ...
Xerox Versalink C415DN - MFP kolor A4

Xerox Versalink C415DN - MFP kolor A4

Wielofunkcyjna drukarka Xerox Versalink C415DN - szybkie i wszechstronne rozwiązanie dla biura, z opcją druku dwustronnego i łącznością Wi-F...
Kolorowa drukarka wielofunkcyjna Xerox VersaLink C7120 / C7125 / C7130

Kolorowa drukarka wielofunkcyjna Xerox VersaLink C7120 / C7125 / C7130

Promocja na kolorową drukarkę wielofunkcyjną Xerox VersaLink C7120/C7125/C7130 z jakością druku 1200x2400 dpi i możliwością drukowania, kopi...

Polecane artykuły

Wykorzystanie drukarek do grafiki

Wykorzystanie drukarek do grafiki

29-11-2023
Omawiamy wykorzystanie drukarek do tworzenia grafiki, wskazując na ich różnorodne funkcje i zalety w pracy artystycznej.
Kolor czy mono? Xerox C415 vs Xerox B415

Kolor czy mono? Xerox C415 vs Xerox B415

09-12-2023
Xerox Versalink C415 i B415 to drukarki, które oferują funkcje takie jak drukowanie w kolorze i czarno-białym, skanowanie w kolorze, możliwość podpisania umowy serwisowej oraz rozbudowy. Wybór między nimi zależy od potrzeb i preferencji użytkownika.
5 kroków do efektywnego zarządzania dokumentami: Wykorzystaj potencjał drukarki Xerox

5 kroków do efektywnego zarządzania dokumentami: Wykorzystaj potencjał drukarki Xerox

14-11-2023
Krok 1: Przeanalizuj swoje potrzeby drukowania Przed podjęciem decyzji o zakupie drukarki warto zacząć od kroku pierwszego, czyli analizy własnych potrzeb związanych z drukowaniem. Ważne jest, abyś zastanowił się, do jakich celów głównie będziesz używał drukarki. Czy potrzebujesz...